Bahçeli Kılıçdaroğlu’nu mezhebi üzerinden hedef gösterdi: Aleviliği samimi değildir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Eskişehir’deki açık hava toplantısında seçmenlere sesleniyor.

Mezhepçilik yaparak Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu amaç gösteren Bahçeli’nin açıklamalarından satırbaşları şöyle:

ZİLLETİ SİLELİM: Haydi zilleti silelim, zaferde buluşalım. El ele verip lideri ülke Türkiye’ye ulaşalım. Gelin canlar bir olalım. Bizim yerimiz sipariş anketler değil, Eskişehir’in şaşmaz ve tartışılmaz kararı şahsiyetindedir. 14 Mayıs 2023’te hem 13. Cumhurbaşkanı’nı seçeceğiz hem de milletvekili seçimini yapacağız. Vakit yaklaştıkça zillet ittifakının ve çıkarcıların kaygıya kapıldığını görüyoruz. Eskişehir’de vakit MHP vaktidir. CHP’ye oy veren kardeşlerim, gelin bu kere MHP diyelim. GÜZEL Parti’ye oy veren kardeşlerim, sıcacık kucaklaşmamızla buzları eritip 3 hilalin etrafında buluşalım. Zilletin sonu yoktur. Kılıçdaroğlu, etnik ve mezhep tahrikçiliğine sapmıştır. Milyonlarca Kürt’e terörist muamelesi yapılıyor demiş.

CHP İDARESİNİN ATATÜRK’LE MÜNASEBETİ KALMAMIŞTIR: Kürt kökenli kardeşlerimle, bölücü terör örgütü PKK’nın en küçük bağı ve ilişkisi yoktur. Türk ile Kürt kardeştir, bölücü ve şifreli bildirilerle ayırmak isteyen kalleştir. Bugünkü CHP idaresinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’le hiçbir alakası kalmamıştır. O halde Mustafa Kemal diyenlerin adresi MHP’dir. Geçtiğimiz günlerde birinci kere Alevi olduğunu itiraf etti, elbette hürmet duyarız lakin bugüne kadar niçin konuşmadığını, 14 Mayıs’a yaklaşırken bu açıklamaya neden gerek duyduğunu da kararlılıkla sorarız. Yezid’le kazanmaktansa Hüseyin’le şehadete de talip oluruz. Lakin mezhepçiliği milletimiz ve ülkemiz için dehşetli bir tehdit olarak görürüz. Kılıçdaroğlu’nun Aleviliği samimi değildir, hiçbir uzlaşmaya yanaşmamıştır. Cami ne kadar bizimse cemevi de o kadar bizimdir. Hepimiz Müslümanız, Allah’ımız bir, peygamberimiz bir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir