Cumhurbaşkanı Erdoğan Mardin”de 

Şehmus EDİS / MARDİN (İGFA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mardin mitinginde yaptığı konuşmada, “Mardin, kentlerden bir kent, beldelerden bir belde asla değildir. Burası, insanıyla, kültürüyle, mimarisiyle, tarihiyle, farklı inançları barış içinde yaşatmasıyla dünyada eşi gibisi bulunmayan nadide bir şehirdir” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’nda düzenlenen Mardin mitingine katılarak bir konuşma yaptı.

Sözlerinin başında dünyaya kardeşlik dersi veren, kentler kenti, hoşluğunu saymakla bitiremedikleri Mardin’de olmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mardin, kentlerden bir kent, beldelerden bir belde asla değildir. Burası, insanıyla, kültürüyle, mimarisiyle, tarihiyle, farklı inançları barış içinde yaşatmasıyla dünyada eşi gibisi bulunmayan nadide bir kenttir. Mardin, yüzyıllardır bir iftihar tablosu üzere coğrafyamızı süslüyor” dedi.

Mardin’in okumasını bilenler için bir tarih kitabı olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Okumasını bilene bir tarih kitabıdır. Görmesini bilene bir açık hava müzesidir. Gönül gözü açık olana bir hikmet deryasıdır. Biz bu kenti tüm renkleriyle, tüm güzellikleriyle seviyoruz. Biz, bu kenti her biri birer vefa abidesi olan insanlarıyla seviyoruz. Bugün şu meydanı doldurarak bizlere gönlünüzün kapılarını açtığınız için her birinize farklı ayrı teşekkür ediyorum. Rabbim aramızdaki dayanışmayı, muhabbeti daim eylesin diyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir