Cumhurbaşkanı Erdoğan, Silvan’da Turgut Özal’ın ziyaret ettiği aile ile bir araya geldi

Diyarbakır’da temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, beraberindeki bakanlarla birlikte helikopter ile Silvan ilçesine geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Silvan’da “Beyaz Melesli Kadınlarla” bir ortaya geldi. Erdoğan’ı Adalet ve Kalkınma Partisi MKYK Üyesi ve Diyarbakır Vilayet Lider Yardımcısı Suna Kepolu Ataman ile vatandaşlar karşıladı. Bölgenin ‘Hanım Ağası’ olarak isimlendirilen Suna Kepolu Ataman, ‘Beşiği Sallayan, Dünyayı Sallar’ sloganı ile Diyarbakır’ın ilçeleri ve köylerinde ‘Beyaz Melesli (Tülbentli) Kadınlarız Biz de Varız’ projesini hayata geçirmişti. Burada davetlilere hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Silvan’ın hoş insanları, sizleri bu manalı buluşmada en kalbi hislerimle selamlıyorum diyerek” kelamlarına başladı. “Bir kelamımız vardı, bugün bu kelamı yerine getirmenin de bahtiyarlığı içerisindeyiz” diyen Erdoğan, “Bakan arkadaşlarım, milletvekili arkadaşlarım, teşkilatımızın geniş çerçeveli olarak ana kademe, bayan, gençlik kolları bugün Silvan’da sizlerle bir arada olduk. İkramından ötürü da çok çok teşekkür ediyoruz. Bu aile, zati ikram sever bir aile. Deden, babadan gelen bir aile.” dedi.

“Suna Hanım, geçmişte Turgut Bey (Özal) buraya gelmiş, deyince dedim; Suna Hanım, Turgut Beyefendi buraya gelmiş ise bizimde buraya gelmemiz gerekecektir.” dediğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizde bunu gerçekleştirdiğimiz için Allah’a hamd ediyorum ve muhabbet sofrasında da daima bir arada bir ortada olduk. Burada herkes ikramını alıyor” diye konuştu.

“İNANIYORUM Kİ, 2023 HAZİRAN’DA DİYARBAKIR’DA BİR DİĞER OLACAK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Bugün Diyarbakır’ı görünce hakikaten çok çok keyifli oldum. Emniyet bize 70-75 bin üzere bir sayı verdi; bu türlü bir iştirak var. Sezai Karakoç Salonu’nda da 15 bin kişi gençler orayı lebalep doldurmuştu. Gençlerle hoş bir sohbetimiz oldu. İnanıyorum ki, 2023 Haziran’da Diyarbakır’da bir öteki olacak. Diyarbakır’ın bir diğer olması için Silvan’ında bir öbür olması lazım. Bu kardeşiniz durmuyor, kardeşlerimiz durmuyor, daima birlikte tüm Türkiye’yi dolaşıyoruz. Cumhur İttifakı olarak dolaşıyoruz. 2023’te sandıkları patlatmak suretiyle gerekenlere gereken dersi vereceğiz. Programlarımız yurtiçi, yurtdışı devam ediyor” sözlerinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, helikopter ile Silvan’dan ayrılarak Batman Havalimanı’ndan İstanbul’a hareket etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir