Galatasaray’ın Eski Başkanı Ünal Aysal’dan Avrupa Süper Ligi tavsiyesi!

Galatasaray’ın eski Başkanı Ünal Aysal, Alanyaspor maçının hakemi Ali Palabıyık hakkında görüşlerini belirtti.

Eski Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, sarı-kırmızılıların Alanyaspor’la 2-2 berabere kaldığı maçta yaşanan hakem yanlışları sonrası Cumhuriyet Gazetesine açıklamalarda bulundu. Aysal, Galatasaray’ın ligden çekilme durumu hakkında da yorumlar yaptı. İşte ayrıntılar…

”Galatasaray’ın tepkisi son derece normal”

Galatasaray’ın eski Başkanı Ünal Aysal, hakem yanılgıları hakkında yorumlarda bulundu. Aysal, “2018-19 dönemi sonundan bu yana yaşananlar düşünüldüğünde Galatasaray’ın tepkisi ve rahatsızlığı son derece olağan. Dün yaşananlar uzun vakittir büyüyen bir zincirin son halkası. Fakat gördüğüm kadarı ile hakem kararlarından başka kulüpler de rahatsız. Bu sebeple evvel öbür  kulüpler ile birlikte istişare edilerek gitgide netleşen bu hastalığın gerçek sebeplerini araştırmak ve tahlillerini yine beraberce üretmek gerektiğine inanıyorum.” dedi.

“Bu yalnızca Galatasaray’ın sorunu değil”

Hakem yanlışları sonrası Galatasaray’ın ligden çekilmesi sorunu çözmeyeceğini lisana getiren Ünal Aysal, “Galatasaray bu bahiste öncülük etmelidir, gerekirse yurt dışından hakem getirme dahil idari önlemlerden, şayet sporda yasa dışı ve maddi yarar  hedefli  örgütlü bir hareketten şüpheleniliyor ise bunun açıkça söz edilmesinden ve bir isimli soruşturmanın devletten talep edilmesinden çekinilmemelidir. Bu yalnızca Galatasaray’ın sorunu değildir, Türk sporunun meselesidir. Galatasaray’ın ligden ardında bir hazırlık olmadan çekilmesi bu sorunu çözmez, bu yalnızca bir kupa yahut maç olayı üzere de görülemez.” sözlerini kullandı.

Avrupa Süper Ligi için öneri

Galatasaray’ın Avrupa ile bağlantısı güçlendirmesi gerektiğini lisana getiren Ünal Aysal, ”TFF her ne kadar özerk bir kurum üzere görünse dahi hukukî meseleler ve hata kavramı devreye girince saf dışı kalmak ve isimli soruşturma yolunu açmak zorundadır.  Ancak bu çabada GSK yalnız bırakıldığını görürse o vakit bu çok büyük ve saygın markanın yeni bir coğrafyada kendisine gelecek araması da bir çıkış olarak yöneticilerin misyonudur. Münasebetiyle Galatasaray Avrupa Süper Ligi tertibiyle irtibatını güçlendirmeli ve bağlarını sıkı tutmalıdır.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir