Gaziantep FK Başkanı Cevdet Akınel’den hakem kararlarına tepki

Gaziantep Futbol Kulübü Lideri Cevdet Akınal, Spor Toto Üstün Lig’in 7. haftasında Trabzonspor ile oynanan maçtaki hakem kararlarına reaksiyon gösterdi.

Akınal, yaptığı yazılı açıklamada, Trabzon deplasmanına puan yahut puanlar almak için gittiklerini ve maçın çabucak başında 2-0 öne geçtiklerini hatırlatarak, “Ancak sonrasında bize nazaran öylesine kabul edilemez hakem kusurları yaşandı ki değil 2-0, daha farklı bile öne geçmiş olsak maçı kaybedecekmişiz diye düşündük. Rakibimize verilen penaltıda, oyuncumuzun ayağından seken topa penaltı kararı verilirken tıpkı konumun üstelik ayağından sekmeden direkt ele çarptığı konumda penaltı kararı verilmiyor. Haydi diyelim hakem Mete Kalkavan bunu göremedi, pekala ya VAR sistemi ne yapıyordu? Bahis Trabzonspor olunca çabucak ikaz gelirken, biz olduğumuzda neden görmezden gelindi? Buna karşın son ana kadar asla çabamızı bırakmadık. Maçın son saniyelerinde tüm Türkiye’nin gördüğü o net faulü, ne hikmetse ne maçın hakemi ne de VAR hakemleri göremedi. Golün öncesinde ise maç içerisinde metre hesabı yapan hakemlerimiz, taç atışının topun çıktığı yerden 7-8 metre uzaktan kullanılmasını bile görmezden gelmeyi seçiyorlar.” değerlendirmesinde bulundu.

Yaşananların kabul edilebilir olmadığını belirten Akınal, “Kimse Gaziantep kentinin, ekibinin hakkını yiyemez. Bize nazaran bu yaşanılanlar futbol ismine bir defa daha kara bir gece yaşatmıştır. Hakkımız, puanımız elimizden alınmıştır.” tabirlerini kullandı.

Trabzonspor maçı sonrası hakem kararlarını konuşmanın kendilerini ayrıyeten üzdüğünü aktaran Akınal, Trabzonspor Kulübüne hürmet duyduklarını kaydetti.

Bordo-mavili kulübün hakem yardımına muhtaçlığı olmadığını anlatan Akınal, “Bu yaşadıklarımız, gördüklerimiz bir defa daha hakem kusurlarının, futbolun önüne geçmesine neden oluyor. Elbette federasyonumuz tarafından bu kara geceyi yaşamamıza neden olanlar hakkında gerekli raporlar hazırlanacaktır. Bunu her fırsatta lisana getirmeye ısrarla devam edeceğiz. Bizler ayrıcalık beklemiyoruz. Adil bir futbol ortamı istiyoruz.” görüşlerine yer verdi.

“SON ÜÇ MAÇTA BÜYÜK ŞANSSIZLIKLAR YAŞIYORUZ”

Süper Lig’de 7. haftanın sonunda 11 puan topladıklarını anımsatan Akınal, “Sezonun birinci dört maçında nitekim âlâ performans göstererek hak ettiğimiz sonuçları almaya başladık. Fakat bilhassa son üç maçta büyük şanssızlıklar yaşıyoruz. Bu ekip, Galatasaray, Trabzon üzere deplasmanlarda dahi hakkıyla öne geçmeyi daima başardı. Lakin son üç müsabakanın son dakikalarında yediğimiz gollerle elimizdeki puanları rakiplerimize verdik. Bakıldığı vakit şu an tahminen puan durumunda çok daha farklı bir noktada olacaktık.” sözlerini kullandı.

Geçmişe takılmadan devam edeceklerini vurgulayan Akınal, “Takımımızın yanı sıra Türk futbolunun gelişimi için de elimizden geleni yapacağız. Grubumuza güveniyoruz ve taraftarlarımızın da dayanağıyla daha yeterli noktalara geleceğiz. Biz burada kent olarak bir çaba vermeye çalışıyoruz. Muvaffakiyete ulaşabilmek ismine da bunu yapmaya devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Trabzonspor karşısında 10. dakikada 2-0 öne geçen Gaziantep FK; 14, 42 ve 90+8. dakikada yediği gollerle alandan 3-2 mağlup ayrılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir