Genç Yüzücüler, Türkiye Şampiyonası’nda Rakiplerini Geride Bıraktı!

Sevinç Koleji öğrencileri başarılarına yenilerini eklemeye hız kesmeden devam ediyor. Sevinçli öğrenciler, bu yıl Edirne’de düzenlenen Türkiye Yüzme Şampiyonası Finalleri’nde yeni bir başarı elde ederek 2022-2023 sezonunu Türkiye 9. su olarak tamamladı.

11-13 Haziran 2023 tarihleri arasında Edirne’de düzenlenen Okul Sporları Yüzme Küçükler Şampiyonası, Türkiye genelinden 19 kız okul takımı ve 19 erkek okul takımı olmak üzere toplam 133 sporcu öğrenciyi ağırladı. Kıyasıya rekabetin görüldüğü şampiyonada, Sevinç Koleji Ataşehir Gürbüz Boy Ortaokulu küçük kız yüzme takımı; yıl boyunca elde ettiği başarılı sonuçlar neticesinde ilk 10’a girmeyi başardı ve yarışı, 47 okul arasından 9. sırada tamamladı. Yüzme yeteneklerini sergileyen Sevinçli öğrenciler aldıkları nitelikli eğitimin hakkını verdi.

Sevinç Koleji Kız Yüzme Takımı Yıl Boyunca Farklı Başarılar Elde Etti!

Sevinçli kız öğrenciler, Edirne’de düzenlenen şampiyonanın öncesinde bütün sezonu farklı başarılar elde ederek tamamladı. Sevinç Eğitim Kurumları tarafından yapılan açıklamada, küçük kızların rakiplerini tek tek eleyerek bu başarıyı almaya hak kazandığı belirtildi. Nitekim, kız öğrenciler yıl içerisinde katıldıkları İstanbul Şampiyonası, Türkiye Grup Yarışları ve Türkiye Şampiyonası Yarı Final Yarışları’nın tümünde başarılı sonuçlar  elde etti. Sezonu hedeflerine ulaşarak sonlandıran kız öğrenciler yıl boyunca önce il içi ve sonra Türkiye geneli müsabakalara katılarak ilerledi. 

Sezon boyunca yüzme tekniklerini geliştirerek adım adım yükselen ortaokul öğrencileri; Yıldız Kızlar İstanbul 6.lığı, Yıldız Kızlar Grup 5.liği, Yıldız Kızlar Ataşehir İlçe 1.liği, Küçük Kızlar İstanbul Grup 3.lüğü ve Küçük Kızlar İstanbul 2.liği gibi farklı ünvanlar elde ederek Edirne’de düzenlenen finallerde yer almaya hak kazandı. Toplam 47 okulun katılım gösterdiği final müsabakalarını ise 2022-2023 sezonunun 9.su olarak sonlandırdı.

Sevinç Koleji’nden Spora ve Sporcuya Tam Destek!

Ortaokul kız öğrencilerinin yüzmede elde ettiği başarı, Sevinç Koleji’nin spora ve sporcuya verdiği büyük önem ile yeniden gündem olmasını sağladı. Kurum tarafından yapılan açıklamada her bir öğrencinin sportif aktivitelere katılımının teşvik edildiği ve akademik programda sporun öneminin pek çok kez vurgulandığı belirtildi. Düzenli pratik ve istikrar sonunda kendini geliştiren öğrencilerin başarı elde etmesinin kaçınılmaz olduğunu ifade eden kurum yetkilileri, bu başarıların genel akademik dönem başarılarını da yakından etkilediğini açıkladı. Nitekim, sportif müsabakada alınan tatmin edici sonuçların öğrenciye özgüven ve mutluluk kazandırdığı, bunun sonucunda spor ile iç içe bir başarının geldiği ve hem fiziksel hem zihinsel gelişimin hızlandığı özellikle vurgulandı.

Öğrencilerin her türlü sportif etkinliğe katılımını teşvik eden sistemin sonunda elde edilen derecenin, hem öğrenciler hem de Sevinç Koleji adına büyük gurur kaynağı olduğunun; çalışmalarını sürdürerek Türkiye 9.su olan kız öğrencilerin ileride çok daha yüksek dereceler hedeflediklerinin de altı çizildi. Bu doğrultuda verilen spora teşvik programının hız kesmeden devam edeceği, daha fazla öğrencinin eğitim planına sportif faaliyetleri eklemesinin hedeflendiği ve bunun sonunda akademik eğitim-öğretim yılında alınan sonuçların da hızla yükseleceği ifade edilmiş oldu. Ayrıca artan ilgiyle birlikte yeni dönemde daha fazla öğrencinin yüzme başta gelmek üzere farklı spor programlarına katılım sağladığı açıklandı.

2022-2023 Okul Takımı ve Spor Kulübü Başarıları

Okul Takımları:

 • Kücük Kizlar istanbul 2.liği

 • Kücük Kizlar Grup 3.lügü

 • Kücuk Kizlar Tr Şampiyonasi 9.lüğu

 • Yildiz Kizlar Istanbul 6.liği

 • Yildiz Kizlar Grup 5.liği

 • Yildiz Kizlar Ataşehir ilçe 1.liği

 

Sevinç Koleji Spor Kulübü:

11-12 Yaş 1.Vize Yarışları

 • 4 Sporcu Türkiye sampiyonasi katilim hakki kazandi

 • 4 sporcu bölge sampiyonasi katilim hakki.

 • 14 sporcumuz gruplara katilmaya hak kazandi.

 

11-12 Yaş 2.Vize Yarışları

 • 200m Sırtüstü 1. liği

 • 50m Serbest 1. liği

 • 50m Sırtüstü 2 liği

 • 100m Serbest 1. liği

 • 50m Sırtüstü 1. liği

 

Sevinç Eğitim Kurumları Hakkında

Sevinç Eğitim Kurumları; 1986 yılında yenilikçi, çağdaş ve Atatürkçü eğitim anlayışıyla kuruldu. Bugün bünyesinde Sevinç Koleji, Sevinç Temel Okulu, Sevinç Yayınları ve Sevinç Kişisel Gelişim Kursu bulunan kurum, Türkiye genelinde toplam 24 adet kurs merkezine ve 4 adet okula sahip olarak büyümesini sürdürüyor. En temelinde “Köklü geçmiş, çağdaş gelecek” mottosunu alan kurum Yaşayan Okul konseptiyle geleceğe ışık tutmaya, 32 yıllık deneyimini aktarmaya devam ediyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir