Kazımcan’dan Altay’a şampiyonluk payı

Kazımcan’ın kontratındaki özel husus gereği İzmir temsilcisi bu parayı kasasına koyacak. Altay’ın genç sol bekin bir sonraki satışından ise yüzde 20 hisse alacak. Bu sezon Süper Lig’de 10 maçta vazife alan 20 yaşındaki savunmacı, son 4 müsabakada birinci 11’de alana çıktı.

Altyapısından yetiştiği Altay’ın 2020-21 sezonunda 1’inci Lig’de Play-Off’tan Harika Lig’e çıkmasıyla birinci kupasını kaldıran Kazımcan, Galatasaray’la Süper Lig şampiyonluğunu yaşayarak genç yaşta değerli bir muvaffakiyete imza attı. Genç defans oyuncusu, başarılı performansıyla dikkatleri üzerine çekerek A Ulusal Kadro’ya da göz kırptı. Bu dönem Altay idaresi Kazımcan’ın transferinden elde edilen kaynaklarla mevcut takımına ödeme yaparak oyuncuları ekipte tuttu. Kazımcan, Galatasaray’da yan yana forma giydiği stoper Abdülkerim’le Altay’da da kadro arkadaşıydı.Kazımcan’dan Altay’a şampiyonluk payı

Spor Toto 1. Lig temsilcisi Altay, dönem başında 20 milyon TL bonservis bedeliyle Galatasaray’a transfer olan Kazımcan Karataş’ın sarı-kırmızılı formayla Süper Lig’de şampiyonluk yaşamasıyla 2 milyon TL bonus kazandı.

Kazımcan’ın kontratındaki özel unsur gereği İzmir temsilcisi bu parayı kasasına koyacak. Altay’ın genç sol bekin bir sonraki satışından ise yüzde 20 hisse alacak. Bu sezon Süper Lig’de 10 maçta vazife alan 20 yaşındaki savunmacı, son 4 müsabakada birinci 11’de alana çıktı.

Altyapısından yetiştiği Altay’ın 2020-21 sezonunda 1’inci Lig’de Play-Off’tan Üstün Lig’e çıkmasıyla birinci kupasını kaldıran Kazımcan, Galatasaray’la Süper Lig şampiyonluğunu yaşayarak genç yaşta değerli bir muvaffakiyete imza attı. Genç defans oyuncusu, başarılı performansıyla dikkatleri üzerine çekerek A Ulusal Kadro’ya da göz kırptı. Bu dönem Altay idaresi Kazımcan’ın transferinden elde edilen kaynaklarla mevcut takımına ödeme yaparak oyuncuları ekipte tuttu. Kazımcan, Galatasaray’da yan yana forma giydiği stoper Abdülkerim’le Altay’da da grup arkadaşıydı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir