Merkel’in ‘ekonomik tarifeli’ tatili

2013-2021 yılları ortasında Almanya’nın başbakanı olarak misyon yapan Angela Merkel’in tatil fotoğrafları gündem oldu. Almanya eski Başbakanı Merkel’in tarifeli uçakla iktisat sınıfında seyahat ettiği imgeler basına yansıdı.

Almanya’nın Bild gazetesinden Katya Colmenares, “Daha evvel ‘kendi’ hükümet jetinde seyahat ederken bugün Eurowings’in iktisat sınıfında uçuyor” değerlendirmesini yaptı.

Bild, Merkel’in Eurowings isimli havayolu şirketini tercih ettiğini ve eşi profesör Joachim Sauer ile tatil yaptığını yazdı. Çiftin İspanya’nın Kanarya Adaları’na gittiği belirtilirken, 4 yıldızlı Innside by Melia isimli bir otelde kaldığı belirtildi. Merkel’in kaldığı otelde gecelik fiyatının 162 euro olduğu da belirtildi.

Merkel’in uçağa birinci binen yolcu olduğu ve müdafaalar tarafından eşlik edildiği belirtildi. Merkel’in cam kenarına oturduğu, eşinin ise koridor kenarında oturduğu kaydedildi. Merkel’in bir müdafaasının ise birkaç sıra geriye oturduğu duyuruldu. Uçaktaki görgü şahitleri eski başbakanın tabletiyle kitap okuduğunu, bulmaca çözdüğünü ve sandviç yediğini aktardı.

Uçaktan indikten sonra Merkel’in müdafaaların eşliğinde havaalanından ayrıldığı belirtildi. Emekli bir başbakan olarak müdafaa ve çalışanlarının olması için bütçesi bulunan Merkel’in şahsi harcama ve seyahatlerini ise cebinden harcaması gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir