Nazilli’deki patlamada tutuklu sayısı arttı

Aydın’ın Nazilli ilçesinde bir döner firmasına ilişkin restoranın mutfak kısmında meydana gelen, 7 kişinin hayatını kaybettiği, biri ağır 5 kişinin de yaralandığı patlamanın akabinde ortalarında 2’si iş yeri sahibi, tüp gaz bayisi ve işletme çalışanı olmak üzere toplam 10 kişi hakkında gözaltına kararı verildi.

İşletme sahipleri Leyla Yılmaz ve Faruk Yılmaz ile çalışanlar Ş.G., Z.A., N.A. ve tüp gaz firmasının sahibi Ali Bayrak, emniyetteki süreçlerinin akabinde dün adliyeye sevk edildi.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Şüpheliler, Cumhuriyet Savcısı tarafından sorgulandıktan sonra nöbetçi hakimin karşısına çıktı. Çalışanlardan Ş.G., Z.A., N.A., hür bırakılırken iş yeri sahipleri Leyla Yılmaz, Faruk Yılmaz ile tüp gaz firması sahibi Ali Bayrak dün tutuklanarak cezaevine gönderildi.

TEDAVİSİ DEVAM EDİYOR

Hastanede tedavileri tamamlanan ve haklarında gözaltı kararı bulunan 4 bireyden O.S, M.B. ve H.P., emniyetteki süreçlerinin akabinde bugün hakim karşısına çıktı.

Tüp değiştirmek için Ali Bayrak ile restorana birlikte geldiği öğrenilen H.P tutuklanırken, başka 2 kuşkulu özgür bırakıldı. Şüphelilerden 1’inin tedavisinin ise devam ettiği belirtildi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir