Tolunay Kafkas’tan Okan Buruk’a Yusuf Demir tepkisi: İleri giderse…

Eski ulusal futbolcu ve Ümit Ulusal Grubu teknik yöneticisi Tolunay Kafkas, Skorer TV‘ye Arda Güler, Yusuf Demir ve Emirhan İlkhan ile ilgili özel açıklamalarda bulundu.

“İLERİ GİDERSE KARŞILIĞINI VERİRİM”

Galatasaray’ın Rapid Wien’den aldığı 19 yaşındaki futbolcu Yusuf Demir hakkında konuşan Kafkas, “Yusuf ile ilgili bilhassa genç ulusal kadrolarda gerekli teşebbüsleri, ben isim de vererek söyleyeyim, Nedim hoca, Güngör hocamız ilgilendik. Biz kendisini davet ettik, elimizde yazılar var. Bunu konuşurken dikkatli konuşmak lazım. Ben Ümit Ulusal Grup teknik yöneticisi olduğum vakit Yusuf Demir, Avusturya Ümit Ulusal Takımı’nda forma giymişti. Bizim Yusuf Demir’i Ümit Ulusal Takımı’na almamız kelam konusu değildi prosedür gereği. Yusuf Demir bir tercih yapması gerekiyordu A Ulusal Ekip için. Ya bizi seçecekti ya da Avusturya Ulusal Takımı’nı. Ortalara öbür beşerler girip öteki şeyler söylediği vakit işin boyutları diğer tarafa gidiyor. Okan Buruk benim arkadaşım. Kullandığı sözleri bilerek konuşmak lazım bu işlerde bu kadar söyleyeyim.

İleri giderse onun da karşılığını ben veririm. Zira buradaki genç ulusal ekip hocaları ve biz çok emek sarf ediyoruz ve az imkanlar ile bu işi yapmaya çalışıyoruz. Onun için hakikat konuşmak, gerçek bilgiler vermek lazım. Ben hürmet duyuyorum. Yusuf Demir Avusturya Ulusal Takımı’nı seçmiş olması onun tercihi lakin biz Yusuf Demir ile ilgili gerekli ihtimamı gösterdiğimizi düşünüyorum Hoffenheim’da çok kıymetli bir oyuncu var. O da Alman ulusal kadrolarında oynuyor. Kendisiyle gidip konuşacağım. Gelmesi için elimden geleni yapacağım. Yusuf Demir ile ilgili hocaların bana söylediği eksik bırakılmış bir şey yok. Öteki oyuncular konusunda tahminen olmuş olabilir lakin Yusuf Demir için elimizden geleni yaptık” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir