Uzman çavuşun, eşini rehin alma sebebi ortaya çıktı

Olay, 24 Aralık günü saat 15.00 sıralarında, Seyhan ilçesi Dr. Sadık Ahmet Bulvarı’nda meydana geldi. Tokat’ta vazifeli uzman çavuş Cengiz Duman, boşanma evresindeki eşi Ferdağ Duman, 2 yaşındaki kızı ve eşinin akrabasını tabancayla rehin aldı.

Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine polis ve özel harekat ekipleri sevk edildi. Müzakereci polisin uzun müddet ikna etmeye çalıştığı Duman, rehineleri bırakıp kaçtı. Elindeki tabancayla bulvardaki bebek giysi mağazasına giren Duman, müşteri ve çalışanları da tehdit etti. Polis takımlarının mağazanın etrafını sardığını gören Duman, silahı başına dayayıp dükkandan kaçmaya çalıştı. Polis, etkisiz hale getirdiği Duman’ı gözaltına aldı.

AİLE ŞÜPHELENİP İHBAR ETMİŞ

Emniyete götürülen Cengiz Duman’ın, 2 çocuğunu görme mazeretiyle kente geldiği, daha sonra da eşi Ferdağ Duman’ı tabancasıyla tehdit edip, memleketi Manisa’ya kaçırmaya çalıştığı ortaya çıktı. Ferdağ Duman’ın ailesinin durumdan şüphelenip, polise ihbarda bulunmasıyla takımların harekete geçtiği, olayın yaşandığı bulvarda Duman’ın arabasının durdurulduğu öğrenildi. Eşini tehdit edip, “Polise bir şey söylemeyeceksin” dediği belirtilen Duman’ın, grupların müdahalesi sonrası yanındakileri rehin aldığı belirtildi.

İfadesinde, şiddetli geçimsizlikten ötürü boşanma kararı aldıklarını anlatan Ferdağ Duman, “Ailemin yanına döndükten sonra da telefonla aramaya devam etti. Çocukları görmek istediğini söyleyip, yanımıza geldi. Güzel niyetli davranıp, çocukları gösterdim. Sonra beni Manisa’ya götürmek istedi. Olumsuz karşılık verince, beni zorla meskenden çıkardı” dedi.

Cengiz Duman ise tabirinde, “Bir anlık öfkeyle yaptım. Gözüm karardı. Çok pişmanım” dedi. Adliyeye sevk edilen Duman, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir